title

O nas

„Sportowa Kraina” to przedszkole, którego celem jest rozwój intelektualny dzieci poprzez sport i zabawę. Jesteśmy placówką działającą w oparciu o ustawę MEN i realizujemy podstawę edukacyjną. Staramy się jednak, aby nasi wychowankowie oprócz wiedzy otrzymali dodatkowy kapitał na całe życie – rozbudzone zamiłowanie do ruchu i sportu. Jednym z nowatorskich pomysłów jest realizacja autorskiego programu zajęć fizycznych. Placówka dysponuje terem, który pozwolił stworzyć przestronny plac zabaw, na którym możliwe jest prowadzenie wielu rodzajów aktywności fizycznej. Projekt budynku zapewnia przestronne sale po 70 m2, oraz sala gimnastyczna, które dają wspaniałe warunki do prowadzenia zajęć. Ponadto dysponujemy własna kuchnia, gdzie przygotowujemy zdrowe i świeże posiłki.

Misja

Dla prawidłowego rozwoju dziecka konieczne są odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. W naszym przedszkolu staramy się zaszczepić w dzieciach pasje do sportu i chęć wykonywania wielu form aktywności fizycznej. Posiadamy autorski program zajęć sportowych dla dzieci w wieku 2-5 lat. Program opracowany przez wykładowcę AWF mgr Marcina Korkucia otrzymał pozytywna opinię fizjoterapeutów dziecięcych. Jednym z elementów programu jest okresowa ocena ogólnej sprawności każdego dziecka – ewentualnych wad postawy, deformacji kręgosłupa, stawów i kończyn.

Kadra

Największym potencjałem naszego przedszkola jest kadra. Stworzyliśmy zespół kreatywnych osób z doświadczeniem pedagogicznym, dla których praca z dziećmi to przede wszystkim pasja. Nauczyciele oraz trenerzy i fizjoterapeuci poprzez codzienną pracę z dziećmi rozwijają talent każdego malucha.